GARDENİA

PATATES

info@gardeniatarim.com.tr

0850 532 81 60

0516 161 93 94

BAYİLİKLER
VERİLECEKTİR

ÜRETİM

 Patates ılıman ve serin iklim bitkisidir. Ha-vadar , yumuşak, iyi ısınabilen ve süzek topraklarda bol verimli olur. Patates haşlandığın-da veya fırında pişirildiğinde yağsız bir gıdadır. Patatesin enerji sağlayan ana besin öğesi nişasta formundaki karbon-hidrattır . Patates bir lif-posa kaynağıdır. İyi bir C vitamini kaynağıdır, patates ayrıca çeşitli B grubu vitaminlerde içerir Patates zayıflamak veya kilosunu koru-mak isteyenlerede yararlıdır. En önemlisi buğday ve çavdarda bulu-nan bir protein olan Gluten e karşı du-yarlı olanlar için patates önemli bir besindir.
 Tarlalardan hasat edilen patatesler GARDENİA ya ait Emirdağ Afyonkarahisardaki fabrikaya getirilir el değmeden hijyenik ortamda işlenmeye başlanır. Emirdağ organize sanayi bölgesinde bulunan fabrikamız 7.500 m2 açık 3.000 m2 kapalı alana sahiptir. Gardenia nın ana faaliyet konusu patatestir.
 Fabrikaya gelen patatesler öncelikle boyutlandırılır. Boyutlandırılmış patatesler temiz su ile yıkanır. Yıkanan patatesler kabuklarının soyulması için zımparalı soyma makinasına gönderilir.
 Kabukları soyulan patatesler seçme bandında seçilerek kaynatma kazanları-na gönderilir. Patesler kazanlarda özenle kaynatılır. Püre haline gelinceye kadar bu işlem devam eder. İçersine sadece %1 tuz ilave edilir. Katkı ve koruyucu içermez.
 Gardenia haşlanmış taze patates püresi sadece taze patatesten % 100 DOĞAL olarak üretilir. Kullanıma hazırdır. 1 kg Gardenia patates püresi ile yaklaşık 1.4 kg toz püre kıvamında ürün alabilirsiniz. Buradanda Gardenia püresinin hem fiyat hem de kalite olarak toz pürelerden daha iyi olduğunu anlayabilirsiniz.